Partner

SAM Labs to firma, który tworzy zestawy edukacyjne przeznaczone dla osób w każdym wieku do nauki STEM, zabawy i tworzenia.

Firma zaczynała jako startup na Kickstarterze, po debiucie w październiku 2014 roku w miesiąc zebrała ponad 160 000. Aktualną ofertę partnera znaleźć można na stronie https://samlabs.com/us/

Podstawowy zestaw Curious Cars umożliwia budowanie i programowanie własnych samochodów oraz Gry. Firma umiejscowiona w Londynie współpracuje z lokalnymi liderami nowych technologii, nawiązała także współpracę z Hondą. Zestaw Labs Science Museum „Inventor Kit” powstawał w ramach współpracy z z Hato Press i London Science Museum .

Zestawy edukacyjne wykorzystywane w projekcie, składają się z inteligentnych klocków sterowanych kodem tworzonym w sposób wizualny. Poszczególne klocki mają różną funkcjonalność (silnik, dioda LED, suwak itp). Wszystkie komunikują się z wykorzystaniem technologii Bluetooth. Koncepcja realizacji zajęć w oparciu o STEM, została rozszerzona o samodzielnie wykonywane prace (STEAM).

Oprogramowanie do wykorzystywanych w projekcie zestawów można pobrać ze strony: https://samlabs.com/us/solutions. Oprogramowanie zostało przygotowane w taki sposób, aby wyglądało i działało identycznie po pobraniu do systemów: Windows, macOS, iOS, Android i Chromebook.

Oryginalne materiały Partnera w zakresie związanym z realizacją projektu przejrzeć i pobrać można ze strony https://samlabs.com/us/content/steam.